Herkesin Mutlaka İzlemesi Gereken En İyi Yabancı Diziler

çengel bulmacalar

Herkesin Sevdiği 8 Yabancı Dizi

İlk kez yayınlanmalarının üzerinden yıllar geçse de sıkılmadan tekrar tekrar izlediğimiz, repliklerini duyduğumuzda hüzünlendiğimiz efsane olmuş en iyi yabancı diziler.

Bu yazımızda dünyanın en iyi yabancı dizilerini sizler için listeledik.

8. How I Met Your Mother (2005-2014)

How I Met Your Mother
How I Met Your Mother

Tür: Komedi

İMDb: 8,4

2005 yılında yayına girdikten sonra 9 sezon devam eden dizi, ana karakteri Ted Mosby’nin, kızı ve oğluna anneleriyle tanışma hikayelerini anlatmasını konu alıyor. Tabi bu sıradan bir tanışma hikayesini değil o süreçte nelerin yaşandığını, kararların etkilerini anlatıyor.

7. True Detective (2014)

Tür: Drama, Polisiye, Gerilim

İMDb: 9,0

Polisiye tarzı diziler sevenler için suç ve gerilimin tavan yaptığı bir dizidir. Soruşturmaların yasalar içinde ve dışındaki yolsuzlukları ortaya çıkardığı gerilim dolu, eğlenceli bir yapım izlemek isteyenlerin kaçırmaması gereken dizidir.

6. Black Mirror – Kara Ayna(2011)

Tür:  Dram, Gerilim, Bilim Kurgu

İMDb: 8,8

Kısa kısa bölümlerden oluşan ama bir o kadarda etkili olan bu dizide her bölüm farklı bir hikayeyi ele alıyor. Bir bölümde teknolojinin hızlı ilerlemesinin sonuçları anlatılırken başka bir bölümde insanların hayatlarını sosyal medyaya göre yaşadığını anlatıyor. Bunun gibi sosyal konuları anlatan dizinin bana göre en iyi bölümü, 3. Sezon 6. Bölüm(Hated in the Nation ) bölümüdür.

5. Breaking Bad(2008-2013)

Tür:  Dram, Suç, Aksiyon

İMDb: 9,5

Kanser hastası olduğunu öğrenen başarılı bir kimya öğretmeni, ailesinin geleceğini güvence altına almak için metamfetamin üretip satmasını konu ediniyor. Suç dünyasında insanın karakterinin nasıl değiştiğini çok iyi bir şekilde göstermesi, bu diziyi en iyi yabancı dizilerden biri yapıyor.

4. Game Of Thrones(2011-2019)

Tür:  Dram, Fantastik

İMDb: 9,3

Türkçeye Taht Oyunları olarak çevrilen dizide, demir tahtta kim sahip olacak onun hikayesi anlatılıyor. Ama bu sıradan bir hikaye değil içinde ejderhaların, büyücülerin ve ak gezenlerin(white walkers) olduğu bir hikaye sizleri bekliyor.

Winter Is Coming.

3. Rick And Morty(2013)

https://www.youtube.com/watch?v=Rw6BrzB1drs

Tür:  Macera, Komedi, Bilim Kurgu, Aksiyon

İMDb: 9,3

Hayatta hiçbir şeyi ciddiye almayan, sürekli alkol içen ama çok zeki bir bilim adamı olan Rick’in yaşadığı maceraları konu ediniyor. Rick’e bu maceralarında sapık ve embesil torunu eşlik ediyor. Hayatın tadını çıkartmak istiyorsanız bu çizgi diziyi mutlaka izlemelisiniz.

2. Prison Break(2005-2017)

Tür:  Gerilim, Suç, Aksiyon

İMDb: 8,3

Suçsuz yere idama mahkum edilen abisini kurtarmaya çalışan Michael Scofield kusursuz bir plan yapar. Planını uygulamak için hapse girer. Plan ne kadar kusursuz olursa olsun işler planladıkları gibi gitmez. En iyi yabancı diziler listemizdeki bu diziyi izleyen pişman olmaz.

1. Sherlock(2010)

Tür:  Dram, Suç, Gizem

İMDb: 9,1

Sir Arthur Conan Doyle’un sevilen gizemli hikayelerinin bu güncel versiyonunda, Sherlock karakterimizin suçları çözmesine tanıklık ediyoruz. Bu diziyi izledikten sonra olaylar bakış açınız değişecek, insanlarla konuşurken insanları analiz etmeye başlayacaksınız. Dedektiflik dizileri sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir dizi.

Sizde Bu Listede Olması Gerektiğini Düşündüğünüz Dizileri Yorumlara Yazın.